Artykuły 07 listopada 2013

Leczenie kanałowe nie boli – witamy w XXI wieku!

Piotr Puchała stomatolog
Piotr Puchała
stomatolog

Z czym kojarzy Ci się leczenie kanałowe? Ból?  Albo dawno nie byłeś u stomatologa, albo powinieneś go zmienić. Leczenie kanałowe wykonane przez profesjonalistę w nowocześnie wyposażonym gabinecie nie boli! Technika rodem z XXI wieku połączona z doświadczeniem lekarza umożliwia ratowanie zębów, które uważałeś za skazane na usunięcie.

Skuteczna broń w walce z chorobą i bólem

Każdy czasem choruje. Infekcje bakteryjne nie omijają nikogo i niczego – także naszych zębów. Jak przy grypie – jeśli choroba trwa zbyt długo, dochodzi do powikłań. Zainfekowane zostają kolejne części zęba, w tym jego nerw –  właśnie tu leży źródło bólu. Leczenie kanałowe to całkowite usunięciem chorych tkanek i bakterii z labiryntu kanałów korzeniowych znajdujących się we wnętrzu zęba. Jego przeprowadzenie oznacza całkowite wyleczenie i koniec nieprzyjemności.

Profesjonalnie znaczy szybko i bez bólu

Leczenie kanałowe, które trwa tygodniami to już historia. Dzięki zastosowaniu osiągnięć współczesnej endodoncji, kompleksowe leczenie może zostać przeprowadzone w trakcie jednej wizyty. Wystarczy wybrać gabinet posiadający odpowiedni sprzęt – i lekarza, który potrafi sprawnie z niego korzystać.

Doskonały dostęp

Każdy ząb zbudowany jest inaczej, a pole widzenia w trakcie przeprowadzania zabiegu leczenia kanałowego to zaledwie 1 x 1 mm. Właśnie dlatego endodoncję uważa się za jedną z najtrudniejszych dziedzin stomatologii.  Pełen komfort leczenia kanałowego zapewnić może jedynie doświadczony lekarz dysponujący odpowiednim, nowoczesnym sprzętem. Idealną precyzję zapewnia zastosowanie mikroskopu stomatologicznego – pozwala on na 20 krotne powiększenie i doświetlenie obrazu, a także lepszy dostęp do leczonego zęba.

Perfekcyjna wizualizacja

W nowoczesnych gabinetach poprawność każdego etapu leczenia weryfikowana jest za pomocą cyfrowej radiowizjografii (RVG). W bardziej wymagających przypadkach można zastosować także stożkową tomografię komputerową (CBCT).  Lekarz, który korzysta z tej technologii ma możliwość by zobaczyć to, co nie widoczne dla oczu – pełną anatomię korzeni zębów w trójwymiarowej wizualizacji.

Kluczowa sprawa – dezynfekcja

By zapewnić całkowitą likwidację bakterii  stosuje się różne metody dezynfekcji. Gorąco polecam i sam stosuję w leczeniu pacjentów trzy z nich: laser diodowy, generator ozonu oraz innowacyjne preparaty oparte na nanocząsteczkach srebra i złota. Technologie te dają pewność, że bakterii już nie ma – można szczelnie wypełnić i zamknąć system kanałów korzeniowych.

Znieczulenie bez strzykawki

100% komfortu w trakcie leczenia kanałowego gwarantuje „The Wand” – wynalazek stworzony z myślą o dzieciach, który pokochali także dorośli. „The Wand” to bezbolesne komputerowe znieczulenie. Nie tylko nie poczujesz ukłucia, ale też bólu związanego z ciśnieniem, pod którym wprowadzany jest płynny lek. Wszystko dzięki kontroli mikroprocesora. Komputer kontroluje tempo podawania i przenikania leku. Dla szczególnie wrażliwych pacjentów mamy także system sedacji wziewnej podtlenku azotu, czyli gaz rozweselający. Używamy go tylko w celu znieczulenia – bo uśmiech pacjentów pojawia się sam, gdy po skutecznym, jednodniowym leczeniu ból znika, jak ręką odjął.

Ten artykuł został opublikowany na stronie ZnanyLekarz za wyraźną zgodą autorki lub autora. Cała zawartość strony internetowej podlega odpowiedniej ochronie na mocy przepisów o własności intelektualnej i przemysłowej.

Strona internetowa ZnanyLekarz nie zawiera porad medycznych. Zawartość tej strony (teksty, grafiki, zdjęcia i inne materiały) powstała wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje porady medycznej, diagnozy ani leczenia. Jeśli masz wątpliwości dotyczące problemu natury medycznej, skonsultuj się ze specjalistą.

ZnanyLekarz Sp. z o.o. ul. Kolejowa 5/7 01-217 Warszawa, Polska

www.znanylekarz.pl © 2022 - Znajdź lekarza i umów wizytę.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.